INSTYTUT NAUK CHEMICZNYCH

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Koło Naukowe Chemików działa od 1975 roku. Jest najstarszym kołem naukowym naszej uczelni. Opiekunem Koła Naukowego Chemików od 2021 r. jest dr Barbara Pezler. Koło to może poszczycić się ciągłością działań i rosnącą liczbą członków. Istnienie i działalność Koła Naukowego Chemików „Spectrum” pozwala jego członkom rozwijać zainteresowania naukowe w dowolnie wybranych dziedzinach chemii, wymieniać doświadczenia oraz poszerzać wiedzę w wielu innych obszarach nauki. Okazją do tego są m.in. seminaria naukowe organizowane przez KNCh. Spotkaniom tym towarzyszą interesujące wykłady i referaty przygotowywane przez studentów – członków Koła i zaproszonych gości. Studenci – członkowie KNCh biorą też udział w organizowanych przez Sekcję Studencką PTChem konferencjach i seminariach, które mają miejsce w wyższych uczelniach w całym kraju. Są to tzw. Zjazdy Wiosenne Sekcji Studenckiej i Szkoły Zimowe. Inną formą działalności KNCh jest przygotowywanie m.in. prezentacji kierunku chemia podczas „DNIA OTWARTEGO” Uczelni oraz Wydziału. Ważnym aspektem działalności Koła jest popularyzowanie chemii wśród uczniów starszych, młodszych i najmłodszych. Odbywa się to poprzez czynny udział licznego grona studentów w Festiwalach Nauki jak również w dorocznych „Dniach Przedszkolaka” itp.

 

Zarząd Koła Naukowego Chemików „Spectrum”:

  1. Przewodnicząca Natalia Rechnio
  2. Z-ca przewodniczącej Patryk Wójcik
  3. Sekretarz Daniel Rek
  4. Członek Zarządu Wiktoria Nowak
  5. Członek Zarządu Przemysław Chlebowski

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opiekun KNCh: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dokumenty do pobrania w wersji dostępnej cyfrowo (w przypadku plików pdf wymagany program Adobe Reader):